bentonit
kalsiyum bentonit

bentonit kili tehlikeli kimyasallar bentonit detoks güzellik maskesi Bentonit Kilinin Sağlık İçin Faydaları

Bentonit Kili Radyasyonu Yok Eder - Donna Rea.

Bentonit kilinin radyasyonu önlemesiDoğallık ile, İnsanların katkılarıyla Gerçek Haberler sloganıyla Özellikle Amerika`da çok popüler olan ve alternatif tıp, doğal ve işleme tabi tutulmamış ürünler ilgili sayısız makale ve habere ulaşabileceğiniz dünyaca bilinen NaturalNews.com sitesi, diğer bir makalesinde bentonitin radyasyonun etkilerini azaltmasına yer vermiştir.

GİRİŞ

Bentonit yenilebilen ve mineralce zengin bir kildir. Yüzyıllardır, kolon temizlenmesinde ve bağırsak duvarlarında bulunan toksinlerin emilip atılmasında kullanılmıştır. Bu kilin diğer bir kullanım alanı ise, doğru bir zaman olduğu ve yakın zamanda meydana gelen Fukhusima Nükeler Felaketini düşünerek, radyosyonu tutmada kullanımıdır. Bentonit kili, sadece nükleer bir sızıntıdan gelen radyoaktif ışımaları değil, herhangi bir radyoaktif ışımaya karşı etkili gösterebilir.

BENTONİT KİLİ BUNU NASIL YAPAR?

Bentonit kili bazen "yeşil" iyileştirici kil olarak anılır. Bu kil, doğal bir şekilde, montmorillonit ve okyanus suyu denilen volkanik kül minerallerin kombinasyonu olarak oluşturulur. Kaynağına göre değişiklik göstermekle beraber, potasyum, kalsiyum ve sodyum gibi doğal olarak oluşan mineraller barındırır. Bentonit su ile temas ettiğinde, bir süngerin yaptığı gibi genişler.

Ancak, bentonit bir süngerin yaptığı gibi toksinleri emmesinden çok, bir mıknatıs gibi çalışır. Absorption yerine adsorption olarak ifade edilen bu işlem, emme ve yapışma anlamına gelir. Bentonit kilinin çekmesi ve tutması dediğimiz işlem, yüzeyinin ve köşelerinin hem pozitif hem de negatif iyonları taşımasıdır. Kil ıslandığında, toksinler bentonit kili tarafında çekilir ve kilin yapısı tarafından tutulur ve küçük boşluklar içinde vücut dışına taşınır.

Bentonit kili, bilimsel olarak radyoaktif iyonları tutabildiği ispatlanmıştır.

V. Correcher tarafından yönetilen ve bir grup bilim adamı tarafından yapılan Radyasyondan Korunma Dozimetrisinde yayınlanan 2006 tarihli "Thermal Stability of the Thermoluminescence Trap Structure of Bentonite” isimli bir araştırmaya göre, Bentonit kilinin bilinen yapışmış bağları kırma, hidrolize iyonları ve redoks reaksiyonlarını oluşturma gibi özelliklerinden ötürü bentonit kili üzerinde çalışılmıştır. Çalışma tutulmuş elektronların katsayısal dağılımını belgelemiştir.

Başka bir bilimsel çalışmada, bentonit kili, adenin yüksek enerji gama ışımalarını azaltmadaki etkisinin belirlenmesi için test edilmiştir. Duke Universitesindeki kimyagerlere göre, adenin insan vücudunda bulunan en önemli organik moleküllerden biridir. Adenin insan DNA, RNA ve ATP ayrılmaz bir parçasıdır. 2002 yılında Hücresel ve Moleküler Biyoloji yayınlanan bu çalışmada, kil içeren ışınlanmış adeninin diğer ışınlanmış ama kil içermeyen diğer gruba göre sistemi daha çabuk bir şekilde onardığı tespit edilmiştir. Sonuçlar bentonit kilinin adenin radyasyonuna karşı yüzey koruyucu olarak hareket ettiğini göstermiştir.

BENTONİT KİL İÇİN DİĞER BİLİNEN KULLANIM ŞEKİLLERİ

Bentonit kili ağız yoluyla alınarak, sindirim sistemini detoksifiye etmede, bağırsak parazitleri ortadan kaldırmada, bağışıklık sistemini güçlendirmede ve serbest halde mevcut olan diğer yabancı maddelere karşı kullanılır. Aynı zamanda vücuttan ağır metallerin uzaklaştırılmasında ve karaciğer detoksifikasyon işleminde yardımcı olarak kullanılır. Harici kullanımlarda, bentonit kili, yüz maskelerinin, kil paketlerinin başlıca muhtevasını oluşturur.

KAYNAKLAR

Eyeton's Earth.org, "Bentonite and Healing Clays As Used In Alternative and Natural Medicine"
http://www.eytonsearth.org/general-uses-clay.php


PubMed.gov, "Thermal Stability of the Thermoluminescence Trap Structure of Bentonite," Radiat Prot Dosimetry. 2006:119(1-4):176-9. Epub 2006 May 30. V. Correcher, et al.
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/16735568


Chem Duke University, "Adenine"
http://www.chem.duke.edu/~jds/cruise_chem/Exobiology/adenine.html


PubMed.gov, "Behavior of Adenine in Na-montmorillonite Exposed to Gamma Radiation: Implications to Chemical Evolution Studies," Cell Mol Biol (Noisy-le-grand). 2002 Jul:48(5):525-8. A. Guzman, et al.
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/12146708

YAZAR HAKKINDA

Donna Rae çeşitli sağlık ve alternatif tıp sitelerinde araştırmalarını yayınlayan bir aktardır. Kendini Alternatif tıp sektöründe kullanılan doğal ilaçların insan sağlığındaki faydaları üzerine bilgi ve birikimlerini insanlarla paylaşmaya adayan Donna Rea Bluebonnet Natural Healing Therapies sitesiyle insanlara ulaşmaktadır.

http://www.naturalnews.com/032013_bentonite_clay_radiation.html sitesinden alınmış ve Türkçe`ye tercüme edilmiştir.

bentonit kili tehlikeli kimyasallar bentonit detoks güzellik maskesi Bentonit Kilinin Sağlık İçin Faydaları