bentonit
kalsiyum bentonit

Sıkça Sorulan Sorular.

Neden sağlık kullanımı için diğer killere kıyasla, Kalsiyum Bentonit Kili tavsiye edilir?

Doğal bir formda olan Kalsiyum Bentonit Kilinin eşşiz bir çekme kabiliyeti vardır. Bu nedenle Detoks, Tedavi, Cilt ve Yüz Bakımı için en uygun kil türüdür.

Montmorillonit Kili ve Kalsiyum Bentonit Kili aynı mıdır?

Doğada, çok az gerçek % 100 montmorillonit olan kil vardır. Montmorillonit, ilk olarak Fransa`da Montmorillon bölgesinde bulunan belirli özelliklere sahip kil türlerine verilen bir isim olarak karşımıza çıkmıştır. Montmorillonit Kilinin özellikleri, farklı oranlarda da olsa hemen hemen her kil çeşidinde mevcuttur. Her ne kadar İllit, Kaolin, Klorit gibi kil gruplarında Montmorillonit özellikleri bulunsa da, Bentonitte çok daha fazladır.

Killer organik midir?

Herhangi bir ürün yada madde için “Organik” terimi kullanmak için , USDA`nın çok katı kurallarla belirlediği yöntemleri ile üretilmesi, işlenmesi, yetiştirilmesi ve “Organik” olduğunu onaylayan bir Sertifikanın alınması ile olur. Aksi takdirde o ürün yada madde için Organik terimini kullanmak çok ciddi yasal sorunlara yol açmakta ve kullanan firmalara büyük para cezaları verilebilmektedir. Ancak şu da bilinmelidir ki, herhangi bir ürüne organik denmesi öyle olduğu anlamına gelmez. Temelde, ürününde organik içerik olduğunu iddia eden bir firma, ürününü USDA belgeleyen acentalara denetletmelidir.

Bu anlamda, üretilmemiş işlenmemiş ve yetiştirilmemiş, sadece yeryüzünde volkanik patlamalar, kimyasal ayrışmalar gibi doğa olaylar neticesinde meydana gelmiş ve bizden önce yeryüzünde varolmaya başlamış bir madde için organik sertifikası almamış olması nedeniyle organik ürün olarak ele alınmaz.

Kimsayallara maruz kalmamış, asit yağmurlarından sebebiyle kontamine olmamış, yeryüzünde oluştuğu şekliyle varolduğu sürece kil tamamen saf ve doğal bir maddedir. Ve dolayısıyla bu şartları taşıdığı sürece (sizin anladığınız şekilde) kil Organiktir.

Tıp Sektörü neden hastalık ve rahatsızlıklar için kili reçetelerine yazmaz?

Tıp Dünyası, İlaç Sektörü tarafından yönetilmektedir. Onlar için, patentin olmadığı bir yerde para yoktur. Reçetelerindeki ölümcül etkileri olan ilaçlar için ise trilyonlar sözkonusudur. Ve ilaç sektörü, en iyi tedavinin olduğu yere değil, paranın olduğu yere yatırım yapar. Herşeye rağmen, günümüzde olayların bütününü görebilen doktorlar, kili ilaçlara alternatif olarak hastaları üzerinde kullanmaktadır.

Kuru Toz Bentonit alıp kullanmak mı daha iyidir yoksa jelleşmiş ve karışmış halde mevcut killeri mi?

Bulabilmeniz durumunda, jelleşmiş ve karışmış kili kullanın. Jelleşmiş kil, ortama iyonlarını salmış halde olduğundan hem pratik hem daha etkili olur.

Güvenle yenilebilir kil diye bir şey var mı?

Evet, ancak milyonlarca harcayacak paranız olmadığı sürece, FDA tarafından yenilebilir doğal bir kil olduğunu onaylamasını asla beklemeyin. ( Her ne kadar GRAS listesinde Kili – Genellikle Güvenli olarak nitelendirselerde.) Binlerce yıldır tedavilerde kullanılmasına rağmen, faydalarını tehid edecek yüzlerce kişi olmasına rağmen bunlar dikkate alınmaz. FDA yönetim kadrosunda yeralan insanların kim olduğunu tahmin edin. Dünyanın önde gelen İlaç Firmalarının temsilcileri! Kilin patentlenemez doğal ve ham bir madde olmasından ötürü, onlar adına bir maddi bir faydası olmaz. Dolayısıyla, FDA`yi tamamen güvenilir olmadığı ve etiketlerinde çok ufak yazılarla olası tehlikeli yan etkileri olduğu belirtilen ilaçların onaylanması için yönlendirecektir. İlaçları, ancak insanlar tarafından zararlı olduğu görüldüğünde yada ölümler söz konusu olduğunda piyasadan kaldıracaklardır.

Son olarak, evet güvenle yenilebilecek bir kil vardır, ancak bu kil FDA tarafından onaylanmamıştır. Killer arasında yenilmesi tavsiye edilen kil, Kalsiyum Bentonit Kilidir.

Kil içinde alüminyum ve diğer metaller varsa tedbirli olmalı mıyım?

Hayır. Kil, vücut tarafından sindirilebilen yada mineral elementlerine ayrışabilen bir madde değildir. Bir bütün olarak hareket eder ve bütünlüğünü muhafaza eder. Kendisi, herhangi bir pozitif yüklü maddeyi (toksinleri, metaller, bakteri vb) çeker ve vücuttan atar. Aluminyum silikatlar, genellikle silikon, alüminyum ve oksijenin oluşturduğu kristalli bileşiklerdir. Alüminyum bu forma bağlı olduğu sürece, hiç bir sağlık riski yoktur. Alüminyum, hiçbir zaman ayrışarak vücut tarafından emilmez.

Vücuttan toksik metalleri temizlemek için Kalsiyum Bentonit Kili nasıl kullanırız?

Kaliteli bir doğal temiz Kalsiyum bentonit kili, işlenmiş bir kilden herzaman daha güçlüdür. 45 Mikron elekten geçmiş yeşil kil özellikle tavsiye edilir. 1 hafta boyunca günde bir iki kez 30 – 50 ml. kili ( ne kadar toksine maruz kaldığınızı tahmin ederek) tüketin. Vücut sisteminizin daha temizlenmiş ve dengelenmiş ve daha sağlıklı olduğunu hissetmeye başladığınızda günlük 30 ml. tüketmeniz yeterli olacaktır. Burada belirttiğimiz 30 ml. kil 1 e 8 oranında içilebilir su ile sulandırılmış kil (30 ml. kil + 240 ml. su) anlamına gelmektedir. Kil bu şekilde vücuttaki toksinleri tutarak engelleyici etki yapar.

Vücutta, daha önceden birikmiş ve depolanmış toksinlerin atılmasına yardımcı olabilmek için, Otistik çocuklarını tedavi etmede kullanan, Aile Umut Merkezi (Family Hope Center), 5 hafta kür süresi boyunca haftada 2 kere sulandırılmış kil banyosunu önerir. Özellikle Civa metali, vücuttan kolay atılamayan bir ağır metal olduğu için Kil Banyosunu aylık yada 15 günlük periyotlar halinde tekrarlamanın hiç bir sakıncası yoktur. Kilin en güzel özelliği, yabancı maddeleri yüzeyine ve içine çekmesi ve tutmasıdır (absorbtion ve adsorbtion). Böylece vücut tarafından yeniden emilim başlama süreci gerçekleşmez. Her ne kadar bazı ürünler ağır metallere karşı faydası olsa da , hiçbir madde kil kadar etkili sonuç vermez.

Ana Sayfa