bentonit
kalsiyum bentonit

Kalsiyum Bentonit Nedir?

Kalsiyum Bentonit konusunda kendini uzmanlaştırmış ve Kalsiyum Bentonit Nedir? 20 yıla yakın süredir Kalsiyum Bentoniti neredeyse hayatının her anında kullanan Perry A. Yazdığı YAŞAYAN KİL – Doğanın Kendi Mucizevi Şifası Kalsiyum Bentonit Kili, kitabında şunlardan bahsetmekte,

Devamı...

Kalsiyum Bentonit Kili Tanımı

Kalsiyum Bentonit Kili, Smektit grubu killerinden biridir. Kalsiyum Bentonit Kilinin Tanımı Sahip olduklari kimyasal değişiklik yapabilme kabiliyetinden ötürü “Yaşayan kil” olarak da adlandırılır. Hem çekme (adsorbtion) hem de yutma (absorbtion) etkisi gösterebilen nadir kil türlerinden biridir.

Devamı...

Kalsiyum Bentoniti Diğer Killerden Ayıran Özellikler.

Her kil aynı özelliklerde değil, amacına uygun degildir. Kalsiyum Bentoniti Diğer Killerden Ayıran Özellikler Nelerdir Piyasada sağlık yada güzellik amacıyla satılan kil bazlı toz yada krem formunda değişik ürünler satılmaktadır. Bu konuda size tavsiyemiz kil bazlı olduğu belirtilen ürünün içinde hangi tür kil kullanıldığına dikkat etmenizdir.

Devamı...

Kalsiyum Bentonitin Kullanım Şekilleri.

Kalsiyum Bentonit Kilinin Kullanım Şekilleri, Kalsiyum Bentonitin Kullanım Alanları ve Şekilleri amaçlarına göre degişmektedir. Harici yani cilt üstüne sürerek kullanımın yanında sulandırılmış şekliyle dahili olarak ağız yoluyla da kullanımı da mümkündür.

Devamı...

Bentonitin Farklı Alanlarda Kullanım Şekilleri.

Bentonitin alternatif sağlık ve tedavi , Kalsiyum Bentonitin Kullanım Alanları Tedavi Şekilleri alanında kullanımı son derece geniştir. Yapılan literatür tarama ve araştırmalarında bentonitin kullanım alanları şu şekilde özetlenebilir.

Devamı...

Kalsiyum Bentonit Tedavisinin Tarihi

Bazen Bentonit ve Montmorillonit isimleri smektit kil familyasından Kalsiyum Bentonit Tedavisinin Tarihi olan ve yenilebilen Kalsiyum Bentonit Kilinden bahsederken kullanılır.Bu kil çeşidi milyonlarca yıllık volkanik aktiviteler sonucu oluşur ve aslında volkanik küldür.

Devamı...

 

Ana Sayfa