bentonit
kalsiyum bentonit
kalsiyum bentonit bitkisel tedaviler bentonit detoks kil maskesi Bentonit Tedavisinin Tarihi Oluşumu

Kalsiyum Bentonitin Kullanım Şekilleri.

Kalsiyum Bentonit Kilinin Kullanım Şekilleri, kalsiyum bentonitin kullanım şekilleri amaçlarına göre değişmektedir. Harici yani cilt üstüne sürerek kullanımın yanında sulandırılmış şekliyle dahili olarak ağız yoluyla da kullanımı da mümkündür.

Dilerseniz yine Perry A. tarafından kendi yazdığı kitapta kısaca belirttiği kullanım şekillerine kısaca göz atalım.

Doğal Yolla 101 Değişik Hastalığı Tedavi Etmenin Formulü.

Kil ve Su. Bu hayati derecede önemli olan iki şey vücuduzun en optimum haline gelmesi için yeterli.

Burada Kalsiyum Bentonit Kili ve Su kullanarak tedavi ve iyileştirme yöntemlerine odaklarnırken, aslında birçoğunuzun kili zaten diğer bitkisel, gıdasal maddelerle birlikte kullandığınızı ve her yöntemde kendi kullanım amaçları doğrultusunda etkili olabileceğini vurgulayalım. Gerçek anlamda uygulanan bu tür kullanımlar ne kilin etkinliğini azaltır, ne de etkisini arttırır. Ve çoğunlukla herhangi bir zararı olmadan kullanım amaçlarını yerine getirir. Ama kilin kendi fonksiyonu ve işlevini düşündüğümüzde kil yanlız başına kullanımda daha etkili olduğunu sizlere belirtelim.

Ana başlıklarıyla ele alırsak, Kalsiyum Bentonit Kilini 5 değişik şekilde kullanabiliriz.

KURU TOZ UYGULAMALARI

Bu tür kullanımlar en temel kullanım şekli olarak nitelendirilebilir. Bu uygulamada tedavi yönteminde belirtilen miktarda kuru tozu elinize alarak uygulama yapılabilir.

LAPA ŞEKLIYLE YAPILAN UYGULAMA.

Kil paket için bir miktar kuru toz alınarak lapa yapılır. Lapa yapmak için 1 e 1-1.5 oranında kil ve suyu tahta yada plastik kaşıkla karıştırmak yeterlidir (metal kullanmayın). Hazırlanan lapayı bir kaç dinlendirdikten sonra bir parça bezin üzerine kalın bir tabaka sürün. Sürülmesi gereken bölgeye uygulanır.

SULANDIRILMIŞ YÜZEYSEL UYGULAMA

Bir miktar kuru tozu sulandırarak, örneğin, 1 e 3 oranında kil ve su karıştırılarak hazırlanır. Hazırlanan karışım en az 12 saat kadar bekletilerek, krem kıvamına getirilir. Daha sonra istenen bölgeye yüz yada vücut yüzeyine uygulama yapılır.

SIVI İÇECEK.

Yenilebilir karışım hazırlamak için 1 e 8 oranında su ve kil karıştırılır. Bu karışım 3-5 dakika kadar bir şişe içinde sallayarak karıştırılır ve kilin su içinde askıda kalması sağlanır. 1 saat kadar bir bekleme süresinden sonra tekrar karıştırılarak içecek hale getirilir.

Bu karışım, plastik yada tahta bir kaşık ile kap içinde karıştırılarak da hazır hale getirilebilir.

KİL BANYOSU.

Bu amaç için 750 ml yada1 litrelik şişe içinde yine 1 e 8 oranında hazırlanmış kil su karışımını, sıcak suyla doldurulmuş küvete elimizle karıştırarak dökeriz. Kullanacağınız kil, eğer toz formda ise, 1-2 Bardak kili yavaş yavaş sıcak suyla dolu küvete dökerek ve elinizde karıştırarak da kullanabilirsiniz. Burada önemli olan karıştırırken kilin suda mümkün mertebe çözünmesini sağlamaktadır.

Perry A. tarafından yazılan Türkçesi YAŞAYAN KİL – Doğanın Kendi Mucizevi Şifası: Kalsiyum Bentonit Kili olan LIVING CLAY - Nature's Own Miracle Cure Calcium Bentonite Clay adlı kitabından çevrilmiştir.

 

kalsiyum bentonit bitkisel tedaviler bentonit detoks kil maskesi Bentonit Tedavisinin Tarihi Oluşumu