bentonit
kalsiyum bentonit

Bentonit Tedavisinin Tarihi

Bazen Bentonit ve Montmorillonit isimleri smektit kil familyasından olan ve yenilebilen Kalsiyum Bentonit Kilinden bahsederken kullanılır.Bu kil çeşidi milyonlarca yıllık volkanik aktiviteler sonucu oluşur ve aslında volkanik küldür.

Devamı...

 

Akneden bir kere ve tamamen kurtulun

Bir problemle etkili bir şekilde mücadele edebilmek için önce problemin kaynağını iyi anlamak ve etkisiz hale getirmek gerekmektedir.Akneye sebep olan nedir?Yağ bezleri cildin derinlerinde yer alır.

Devamı...

 

Bentonit Detoksu Herkes Yapmalı

Detoks ve kolon temizleme üzerine yazılan makalelerin birçoğu bizi korkutmuştur. Çünkü dısardan gelen her maddenin vücudumuza ne kadar zararlı olduğunu anlatırlar.

Devamı...

 

Egzama ve Sedef Hastalığını Bentonit ile Yok Edin!

Egzama dünya çapında milyonlarca yetişkin ve çocuğu etkileyen ve en çok görülen iltihaplı deri hastalığıdır. Dünya nüfusunun %10-20 si bu kronik, tekrarlayan ve kaşıntılı hastalıkla hayatlarının belirli dönemlerinde karşılaştığı tahmin ediliyor.

Devamı...

 

Doğal Tıp (Bentonitin Mucizevi etkileri)

Bu makale Ran Knishinsky’nin “ Doğal Tıp” adlı kitabından alıntıdır. İnsanların hafif hastalıklar ve kronik problemler için doğal tıpa başvurmaları o kadar da uzak bir geçmişe dayanmaz.

Devamı...

 

Alerji ve Bahar Nezlesinde Bentonitin Etkisi

Alerji ve bahar nezlesi histaminin yayılmasi sonucu ortaya çıkmaktadır. Karaciğer toksin ve yağ dokusuyla tıkanır ve böylece alerjik reaksiyonları nötürleyen gerekli antihistaminleri üretemez.

Devamı...

 

Bentonit Enfeksiyonları Öldürmede En Etkili Yol Olabilir

Eğer araştirmacılar geçmişten süre gelen bir tip Fransız kilinin tedavi özelliklerini inceleyebilirse, çamur belki de doktorlar tarafindan yakında reçeteye yazılabilir.

Devamı...

 

Tedavi Edici Killer

Bentonit yakında evinizdeki ecza dolabına ya da eczanenize girebilir. Arizonali bilim adamları kilin içindeki minerallerin toplum içinde bulunan MRSA enfeksiyonuna karşı savaşta kullanılabilecek yeni nesil ucuz ama etkisi büyük antimikrobiyallerin yapısı oluşturabilecegini belirtti.

Devamı...

 

Hastalıkların Temel Sebebi

Buradaki metin Ran Knishinsky'nin Bentonit Tedavisi eserinden alıntıdır. Sağlık üç temel faktöre dayanır: 1-İyi ve besleyici gıdalar alınması. 2-Hücrelerin beslenmesi için besinlerin doğru bir şekilde sindirilmesi 3-Tüm zararlı materyallerin vücut sisteminden dışarı atılması

Devamı...

 

Hayvanlar ve Bentonit

Bu makale Michel Abshera’ nin “ Şifali Kil” adlı kitabından alıntıdır. Doğayı gözlemleyen her insan, içgüdüsel olarak hayvanların doğayı kendilerini tedavi etmek için kullandığı görülebilir. Aslında bu alandaki buluşlarımızda onlara çok sey borçluyuz.

Devamı...

Kalsiyum Bentonit Kili ile varislerden doğal bir yolla kurtulun.

Yetişkinlerin 10% u ile 20sini etkileyen Varis, damarların normal olmayan bir şekilde şişmesi, bükülmesi ve mavileşmesine denir. Özellikle bacaklarda ip gibi görünen damar deri yüzeyinde çıkıntı yapar. Bunlar sorunlu damar kapakçığı yada zayıf damar duvarlarından dolayı oluşur.

Devamı...

Otizmle Savaşta Bentonit Kili - Cheryl McCoy.

Günümüzde, birçok otistik tedavi merkezi, tedavilerine bentonit kil kullanımını dahil etmişlerdir. Uyguladıkları Detoks ve kalsiyum bentonit kil banyoları ile , şelasyon tedavilerinde elde ettikleri başarıda önemli bir factor olmuştur.

Devamı...

Otizm ve Toksinler.

Bilim adamları fetal gelişim sürecinde otizm ile toksik kimyasalların bağlantılı olduğunu ortaya koydu. Otizmin nedeni halen bilinmemektedir, ama artık sebebini bulmaya daha yakınız…

Devamı...

Bentonit Kili Radyasyonu Yok Eder - Donna Rea.

Doğallık ile, İnsanların katkılarıyla Gerçek Haberler sloganıyla Özellikle Amerika`da çok popüler olan ve alternatif tıp, doğal ve işleme tabi tutulmamış ürünler ilgili sayısız makale ve habere ulaşabileceğiniz dünyaca bilinen NaturalNews.com sitesi, diğer bir makalesinde bentonitin radyasyonun etkilerini azaltmasına yer vermiştir.

Devamı...

Vücudumuzdaki Toksinlerden Arınmak İçin Pratik Bir Rehber - Ingri Cassel.

2008 yılının Şuban ayında Amerika’da basilan Idaho Observer isimli yerel gazetede yayınlanan ve Aşılarak Özgürlük Örgütünün Müdürlüğünü yapan Ingri Cassel tarafından yazılan “Vücuttan toksinlerin atılmasında Pratik bir yol” makalesinde Kalsiyum Bentonit ile ilgili şunlara yer vermiştir.

Devamı...

Toksik Maddeler Kaçının ve Kalsiyum Bentonit Kili İle Kendinize Maske Yapın.

Deri vücudumuzun en büyük organıdır. Deri, aynı zamanda toksinlerin vücuttan atılmasında başlıca rollerden birini oynar. Bu nedenle, cilt bakım ürünlerinin etiketlerini okumak ve içerikleri konusunda bilgi sahibi olmak çok önemlidir. Piyasada "doğal" kil maskeleri ile çok fazla miktarda mevcuttur.

Devamı...

Bentonit Kilinin Sağlık İçin Sayısız Faydaları .

Doğallık ile, İnsanların katkılarıyla Gerçek Haberler sloganıyla Özellikle Amerika`da çok popüler olan ve alternatif tıp, doğal ve işleme tabi tutulmamış ürünler ilgili sayısız makale ve habere ulaşabileceğiniz dünyaca bilinen NaturalNews.com Sitesi bir makalesinde bentonitin sayısız faydalarına yer vermiştir..

Devamı...

Ana Sayfa