bentonit
kalsiyum bentonit

Egzama Hastalık tedavileri bentonit detoks güzellik maskesi Alerji ve Bahar Nezlesi Doğal Tedavi

Akneden Bir Kere ve Tamamen Kurtulun

Bir problemle etkili bir şekilde mücadele edebilmek için önce probleminAkne ve Sivilcelerden Bentonit Tedavisi ile Kurtulun kaynağını iyi anlamak ve etkisiz hale getirmek gerekmektedir.

Akneye sebep olan nedir?

Yağ bezleri cildin derinlerinde yer alır.Bunlar aynı zamanda Sebaceous Glands olarak da bilinir.

• Her yağ bezi içinde kıl olan ince bir kanala bağlıdırAkne ve Sivilcelerden Nasıl Kurtulurum

• Bezler cildin üst yüzeyindeki bu kanallarla kıl köklerini ve deriyi yağlandırmak amacı ile yağ (sebum) üretirler.

• Kanalın kıl kökü ile cilde açılan yeri deri gözenekleridir.

Yağlı cilt, yağ bezlerinin genişlemesi ve fazla yağ üretmesiyle oluşur. Akne deri gözeneklerinin bloklanması sonucu yağın deri gözenekleri içinde hapsolmasıyla oluşur. Siyah veya beyaz nokta cilt gözeneğinin bloklanması sonucu meydana gelir.

Yağ bezlerinin fazla çalışıp akneye sebep olmasının nedeni nedir?

Randall Neustaedter e göre, OMD adlı androjenik hormonlar, özellikle ergenlikte artan testesteron ve adet öncesi hormonlarının hızlı artışı sebum üretimini arttıran sebepler arasında bulunuyor. Gözeneğin hem sebum hem de ölü deri hücreleriyle tıkanması bakterilerin üremesi için uygun ortam oluşturur. Bu bakteriler ve sebumun parçalanmasıyla oluşanlar gözeneklerde tahriş ve iltihaba sebep olur. Sonuç Aknedir..ciltte siyah ve beyaz noktalar, sivilce ve kist..

Clear Skin kitabının yazarı Karen Jessett, gıdanın da bir faktör olduğunu söylemektedir. Son yapılan araştırmaları işaret eden Karen * proses edilmiş karbonhidratların tüketilmesi ve şeker insülinin ve insülin benzeri IGF_1 denilen bir büyüme faktörün artmasına sebep olur. Bunların artması sebum üretimini çoğaltan testesteron hormonunun artışına yol açar. Bu yağ benzeri madde aknelerin oluşmasına sebep olan bakterinin üremesine yol açar.

Tabi bir de hijyen konusu var. Genel olarak söylenebilir ki, akne hijyen azlığından oluşmaz. Buna toksinlerle devamlı kontak halinde oto mekanik işi gibi işlerde çalışanlar istisna olabilir. Ama birçok insan için temizlik problem yaratmaz. Doğrusu cildi fazla temizlemek yarardan çok cilde zarar verir. Çünkü fazla yüz yıkamak sebum üretimini arttırır ve akne problemini daha da şiddetlendirir.

Sebepleri anladığımıza göre, sivilcelerden nasıl kurtuluruz?

2 tane yöntem öneriyoruz. Birincisi, mutlaka su ile karıştırılmış kil maskesini 2 hafta boyunca hergün ve daha sonra haftada iki keze indirerek kullanın. Kullanabileceğiniz en iyi kil saf Kalsiyum Bentonit Kilidir. Bentonit Kilinin inanılmaz çekim gücü cilt gözeneklerini açmaya ve temizlemeye yardım edecektir. Mukemmel bir şekilde cildinizi fazla sebum ve ölü deriden arındırır. Kalsiyum Bentonit Kilinin doğal antibakteriyel özelliği de vardır ve sivilcelerin hızla iyileşmesine yardımcı olur. Bir çok kişi sivilceleriyle baş etmek için kil kullandıklarında sivilcelerinin daha da arttığını farkederler. Bu size de olursa panik olmayın! Bu gerçekten iyi bir şey! Bu kilin iyi bir şekilde etki ettiğini ve toksinleri cildinizden çektip attığının işaretidir. Bazen de cildiniz maskeyi çıkardıktan sonra kızarabilir, bu da çok normaldir. Kalsiyum Bentonit Kili cildinizdeki kan dolaşımını hızlandırdığı için kızarıklık oluşur ve bu durum iyileşme sürecine yardım eder.

Ama bu yöntem savaşın sadece yarısıdır. Clay Cure kitabının yazarı Ran Knishinsky, kili hem cilde uygulayıp hem de içilmesini tavsiye eder:

“ Cildimizin durumu vücudumuzda olup bitenlerin en iyi göstergesidir. Bir çok insan derinin vücudun en geniş organı olduğunu bilmez ve cilt gözeneklerinden vücudumuza geçen toksinleri farketmezler. Vücudu etkileyen herşey cildi de etkiler. Vücut toksik atıklarla dolu olduğunda ve bunlardan kurtulamadığında çeşitli cilt problemleri oluşmaya başlar. Bu durumdan kurtulmanın en etkili yolu vücudunuzun içinin ve dışının tamamen temizlenmesidir.

Birçok aknenin eğer doğru metod uygulanırsa tedavisi kolay olur – genellikle iyi bir diyet ve günlük kil tüketimi yeterlidir. Küçük erkek kardeşim kil yiyerek sivilcelerinden bir haftada kurtuldu. İlk başta cildinde çok bir etkisini görmediğini söylese de daha sonra beni arayıp bir kavanoz daha “çamur “ istediğini söyledi. Sadece birkaç gün kil tüketmeyince sivilcelenme yeniden başlamıştı.

Kil kanı zenginleştirir ve temizler, daha iyi kan dolaşımı sağlayarak cildin kolaylıkla toksinlerden arınmasına yardımcı olur.”

Dr. James Meschine “Akne ile kaynağında savaşmak çok önemlidir bu da vücudumuzdadır “ demiştir:

“Detoks, bağırsak temizliği ve akneden korunma arasındaki ilişkiyi anlamak için önce cildimiz, sindirim sistemimiz ve boşaltım sistemimizi iyi anlamalıyız.

Vücudun Kendi Kendine Toksitlenmesi ( Autotoxicosis, enterotoxication olarak da bilinir) bakteri üzerinde kan akışına karışan ve vücudun heryerine yayılan toksinlerin parçalanmasıyla oluşur. Vücuttaki her hücre bu bundan etkilenebilir ve akne ve diğer cilt problemleri dahil olmak üzere bir çok hastalığa sebebiyet veriri. Detoks vücudun kolonları, karaciğeri, böbreği, akciğerleri, lef bezlerini ve deriyi toksinlerden arındırdığı ve nötrlediği normal bir prosestir.”

Öyleyse su ile karıştırılarak kullanılan kil maskesinin yanında kili tüketmeyi de tavsiye ediyoruz. Akıcı sıvı yada sulu kıvamda olabilir. Akıcı sıvı formunda tüketiliyorsa 2 hafta boyunca günde 2 defa 2 yada 3 onz alınmasını ve daha sonra günde 2 defa 1 onz alınmasını tavsiye ederiz. Eğer sulu kıvamda ise 2 hafta boyunca günde 2 defa 2 çorba kaşığı daha sonra günde 2 defa 1 çorba kaşığına düşürülmesini tavsiye ederiz. Ran Knishinsky aç karnınıza kili tüketmeyi öneriyor. Ve, eğer ilaç kullanıyorsanız, kili ilaç aldıktan 1 3 saat içinde almanız öneriliyor ama yine de tedavilerde zaman ve içerik farklılık gösterdiği için doktorunuza danışmayı ihmal etmeyin.

Kaynak:http://www.aboutclay.com/info/Uses/acne.htm

Egzama Hastalık tedavileri bentonit detoks güzellik maskesi Alerji ve Bahar Nezlesi Doğal Tedavi