bentonit
kalsiyum bentonit

Bentonit Kilinin Sağlık İçin Sayısız Faydaları .

Doğallık ile, İnsanların katkılarıyla Gerçek Haberler sloganıyla Özellikle Amerika`da çok popüler olan ve alternatif tıp, doğal ve işleme tabi tutulmamış ürünler ilgili sayısız makale ve habere ulaşabileceğiniz dünyaca bilinen NaturalNews.com Sitesi bir makalesinde bentonitin sayısız faydalarına yer vermiştir..

Devamı...

Doğal Tıp (Kilin Mucizevi etkileri)

Bu makale Ran Knishinsky’nin “ Doğal Tıp” adlı kitabından alıntıdır. İnsanların hafif hastalıklar ve kronik problemler için doğal tıpa başvurmaları o kadar da uzak bir geçmişe dayanmaz.

Devamı...


BENTONİT KİLİ ve TOPİKAL UYGULAMALAR

Bentonit kili, zengin volkanik kül, tüf ve lavlarınbentonit kili ve topikal uygulamaları kimyasal ayrışmasıyla oluşan ve kullanım açısından en esnek kil türlerinden biridir. Absorbe etme özelliği açısından en güçlü doğal maddelerden biri olan Bentonit kili, ağır metallerin, pestisit toksinlerin ve serbest yabancı maddelerin kendi ağırlığından 40 ila 50 katı kadar fazlasını absorbe edebilir.

Devamı...

Bentonit Diş, Diş Eti ve Ağız Sağlığı.

Günümüzde kullanımı yaygınlaşan tamamen doğal, zengin montmorillonit mineralli bentonit kil bazlı diş macunlarının,
•Diş ve diş eti hastalıklarını tedavi etmede,
•Ağzı virüs, bakteri ve ağır metallerden arındırmada,

Devamı...

BENTONİT KİLİ İLE TEDAVİ.

Bilek Zedelenmesi ve Çürüklerin Bentonit Kili ile Tedavi Edilmesi

Yanlış bölgelerde oluşan Künt Travmaları, damarın bulunduğu bölgede çok kısa bir sürede morarma ve çürümeye sebep olabilir. Genelde, bu tür incinmeler, herhangi bir kırık veya yaralanma oluşmadığı sürece nispeten pek ciddiye alınmaz.

Devamı...

Kalsiyum Bentonit Kili ile varislerden doğal bir yolla kurtulun.

Yetişkinlerin 10% u ile 20sini etkileyen Varis, damarların normal olmayan bir şekilde şişmesi, bükülmesi ve mavileşmesine denir. Özellikle bacaklarda ip gibi görünen damar deri yüzeyinde çıkıntı yapar. Bunlar sorunlu damar kapakçığı yada zayıf damar duvarlarından dolayı oluşur.

Devamı...

Otizmle Savaşta Bentonit Kili - Cheryl McCoy.

Günümüzde, birçok otistik tedavi merkezi, tedavilerine bentonit kil kullanımını dahil etmişlerdir. Uyguladıkları Detoks ve kalsiyum bentonit kil banyoları ile , şelasyon tedavilerinde elde ettikleri başarıda önemli bir factor olmuştur.

Devamı...

Egzama ve Sedef Hastalığını Kil ile Yok Edin!

Egzama dünya çapında milyonlarca yetişkin ve çocuğu etkileyen ve en çok görülen iltihaplı deri hastalığıdır. Dünya nüfusunun %10-20 si bu kronik, tekrarlayan ve kaşıntılı hastalıkla hayatlarının belirli dönemlerinde karşılaştığı tahmin ediliyor.

Devamı...

Akneden bir kere ve tamamen kurtulun

Bir problemle etkili bir şekilde mücadele edebilmek için önce problemin kaynağını iyi anlamak ve etkisiz hale getirmek gerekmektedir.Akneye sebep olan nedir?Yağ bezleri cildin derinlerinde yer alır.

Devamı...

Alerji ve Bahar Nezlesinde Kilin Etkisi

Alerji ve bahar nezlesi histaminin yayılmasi sonucu ortaya çıkmaktadır. Karaciğer toksin ve yağ dokusuyla tıkanır ve böylece alerjik reaksiyonları nötürleyen gerekli antihistaminleri üretemez.

Devamı...

Bentonit Enfeksiyonları Öldürmede En Etkili Yol Olabilir

Eğer araştirmacılar geçmişten süre gelen bir tip Fransız kilinin tedavi özelliklerini inceleyebilirse, çamur belki de doktorlar tarafindan yakında reçeteye yazılabilir.

Devamı...

Tedavi Edici Killer

Kil yakında evinizdeki ecza dolabına ya da eczanenize girebilir. Arizonali bilim adamları kilin içindeki minerallerin toplum içinde bulunan MRSA enfeksiyonuna karşı savaşta kullanılabilecek yeni nesil ucuz ama etkisi büyük antimikrobiyallerin yapısı oluşturabilecegini belirtti.

Devamı...

Hastalıkların Temel Sebebi

Buradaki metin Ran Knishinsky'nin Kil Tedavisi eserinden alıntıdır. Sağlık üç temel faktöre dayanır: 1-İyi ve besleyici gıdalar alınması. 2-Hücrelerin beslenmesi için besinlerin doğru bir şekilde sindirilmesi 3-Tüm zararlı materyallerin vücut sisteminden dışarı atılması

Devamı...

Hayvanlar ve Bentonit

Bu makale Michel Abshera’ nin “ Şifali Kil” adlı kitabından alıntıdır. Doğayı gözlemleyen her insan, içgüdüsel olarak hayvanların doğayı kendilerini tedavi etmek için kullandığı görülebilir. Aslında bu alandaki buluşlarımızda onlara çok sey borçluyuz.

Devamı...

 

Ana Sayfa