bentonit
kalsiyum bentonit

bentonit kili şifalı çamurlar bentonit detoks güzellik maskesi Otizm ile savaşta bentonit kili

Kalsiyum Bentonit Kili ile varislerden doğal bir yolla kurtulun.

Bentonit Varis tedavisi

Varis Nedir?
Yetişkinlerin 10% u ile 20sini etkileyen Varis, damarların normal olmayan bir şekilde şişmesi, bükülmesi ve mavileşmesine denir. Özellikle bacaklarda ip gibi görünen damar deri yüzeyinde çıkıntı yapar. Bunlar sorunlu damar kapakçığı yada zayıf damar duvarlarından dolayı oluşur.


Hoş olmayan bir görüntüye, rahatsızlığa ve hatta utanmanıza sebep olmasına ek olarak, varis bileklerde ve ayaklarda şişlik, ciltte kaşıntı, zonklama, ağırlık, bacak krampları gibi çeşitli derecelerde rahatsızlığa neden olur. Varisler tedavi edilmezse daha da kötüleşir ve kronik şişliklere, kanamalara ve tromboflebite dönüşürler.

Bentonit Varis Bacak tedavisiHem yüzeydeki hem de derinlerdeki damarların görevi kanı kalbe geri taşımaktır. Bu damarların sayısız kapakçıkları vardır. Bu kapakçıklar bozulursa, can yüzeydeki damarlara ve bacağın alt bölümlerine akar. Bu da damarların genişlemesine ve varisin oluşmasına neden olur.
Varis kadınlarda erkeklerden daha fazla görülürken 50 yaş üzerindekilerde 50% daha fazla görülür.


Örümcek Damarlar Nedir?

Genel olarak, örümcek damarların 1 milimetre ya da daha küçük çapları olur, gerçek çapları 3 mm ye ulaşabilir. Küçük varisler genelde pembemsi olurlar, ama daha geniş olanlar mavi yada mor renklidir.
Bazen bir bölgedeki örümcek damarlar kırmızı yada mor yama gibi görünen düğümler oluşturur ve bunlar morarmalarla karıştırılırlar. Morarmaların aksine, damar düğümlenmesinin rengi solmaz. Diğer bir örümcek damar oluşumu bilek genişlemesidir, iç bilekteki damarların varisleşmesiyle oluşur.


Birçok örümcek damar bulgusal değidir ve sadece kozmetik bir problem olarak düşünülürler. Bazı durumlarda – özellikle daha içte gelişen karışık veya besleyici damarlardan oluşanlar yanma hissi yaratabilir ya da zonklama ağrısı yapabilir.


Varise veya Örümcek damarların oluşmasına sebep olan nedir?
Örümcek damar ve varisler genellikle kronik damar yetersizliğiyle aynı faktörlerden oluşurlar. Bu faktörler:

Genetiksel

Bir çok kadın annelerinden ya da kadın akrabalarından genetiksel olarak bu damar rahatsızlığını alırlar. Zayıf damar duvarları ve kapakçıkları ve de kapakçıkların yetersizliği ırsi olarak görülebilir ve bu da problemlerin kimde ve kaç yaşında çıkacağında büyük rol oynar.

Hamilelik

Hamilelik ve az da olsa periyodlar sırasında, hormonların çok artıp azalması (özellikle östrojen ve progesteron), damar duvarlarının ve kapakçıkların yumuşamasına yol açar. Bu durum artan kan basıncı ile kadınların damarlarını esnemeye ve genişlemeye daha eğimli yapar. Fetus için gerekli olan kanın dolaşımı için artan kan basıncı damar duvarlarındaki kan basıncını da arttırır. Gelişen fetüs da pelvise baskı uygular ve bu baskı bacak damarlarındaki basıncı artırır. Bazı kadınlar hamilelik sırasında örümcek damarların oluştuğunu ama doğumdan sonra da kaldığını görür. Bazıları ise doğumdan sonra kaybolduğunu görür ve hayatlarından daha sonra tekrar çıkabilir.

Sürekli ayakta durmak veya oturmak

Sürekli ayakta durmak veya oturmak bacak damarlarında çok fazla basıncın oluşmasına sebep olur. Her iki durumda da baldır kasları aktif değildir ve bu sebepten damardaki kanın kalbe geri pompalanmasına yardımcı olamazlar. Bu kanın damarlarda toplanmasına sebep olur ve de damar duvarlarındaki basıncı artırır. Yürümeye başlandığı anda bu basınç düşer, bu yüzden eğer işiniz uzun süreler ayakta kalmanızı ya da oturmanızı gerektiriyorsa kısa aralar vermeyi ve birkaç dakika yürümeyi ihmal etmeyiniz.

Yaralanmalar

Bazı insanlarda, örümcek damarlar bilek kırılması, ameliyat, araba kazası veya spor yaralanmaları gibi yaralanma ya da damar travmalarından sonra oluşur. Kırılan damarlardan deri altında toplanan kanlanma ile oluşan morarmalar, tahrik edici bir duruma dönüşüp damarların genişlemesine neden olabilir. Bazense, bu damarlar yaraların iyileşmesinden yıllar sonra bile görülebilir.

Damarların Durumu

Erkeklerde, örümcek damarlar genelde yakın bir varisli damarın patlamasıyla oluşur. Bu damarlardaki yüksek basınç bitişiklerindeki yüzey damarlarının gerilmesine, genişlemesine ve renginin değişmesine neden olur. Bu örümcek damarlar kadınlardakinden genelde daha koyu renkli ve daha geniş çaplıdır. Morarmaya benzeyen ama kaybolmayan örümcek damar düğümleri genelde yaralanmaların ve morarmaların iyileştirme süreçleri sırasında oluşur.

Yüzdeki Örümcek damarların oluşma sebebi

Birçok insandan örümcek damarlar bacaklarda oluşsa da yüz ve burun çevresinde ince damarların genişlediği ve koyulaştığı bazen görülür. Bazılarında göze çarpan yüz damarları Rosacea hastalığı sebebiyle görülür. Bu durum çok sayıda kırmızı kılcal damarın burun, yanak, alın ve çene bölgesinde oluştuğu ve bunun bazen sivilce ile de görüldüğü saptanmıştır. Kronik güneş yanıklarında olduğu gibi kırışıklık, çillenme, et beni ve cilt kanseri gibi diğer cilt sorunlarında da bu durum görülebilmektedir. Bazı insanlarda olan kronik alerjiler ve ırsi damar bozukluklarına eğilim, tekrarlanan hapşırma ve öksürme burun çevresindeki damarların genişlemesine sebep olabilir. Aşırı kusma nöbetleri yanaklarda kılcal damarlara basınç oluşturabilir.


Kalsiyum Bentonit Kili Nasıl Etkili Olur?


Varis ve kılcal damarlarla ilgili bu gibi durumları tedavide birçok doğal tedavi uzmanı öncelikle içsel bir detoksifikasyonla kanın temizlenmesini, damar duvarlarının gücünün ve esnekliğinin arttırılmasını ve de kan dolaşımının daha iyi hale getirilmesini önerir. Detoks konusuna gelince Kalsiyum Bentonit Kilinden daha etkili bir şey yoktur.
Michael Abehsera kitabi The Healing Clay de varis tedavisinde destekleyici şu önerilerde bulunmuştur: Önce tüm vücuda detoks yapılmalıdır. Bunu sulandırılmış kili lokal olarak uygulayıp 1 – 1.5 saat kurumaya bırakarak yapın ve daha sonra yıkayın ve tekrar uygulayın. Aynı zamanda gece ince bir kil maskesiyle uyumanın ve sık kil banyosu yapmanın kan dolaşımını arttırmaya yardımcı olacağından bahsetmiştir.

bentonit kili şifalı çamurlar bentonit detoks güzellik maskesi Otizm ile savaşta bentonit kili