bentonit
kalsiyum bentonit

Ağız Sağlığı Bentonit Tedavileri bentonit detoks güzellik maskesi Alerji ve Bahar Nezlesi Doğal Tedavi

BENTONİT KİLİ İLE TEDAVİ

Bilek Zedelenmesi ve Çürüklerin Bentonit Kili ile Tedavi Edilmesi

Yanlış bölgelerde oluşan Künt Travmaları,Bilek Zedelenmesi incinme Tedavisi bentonit damarın bulunduğu bölgede çok kısa bir sürede morarma ve çürümeye sebep olabilir. Genelde, bu tür incinmeler, herhangi bir kırık veya yaralanma oluşmadığı sürece nispeten pek ciddiye alınmaz. Morluğun olduğu bölge genelde şişmeye eğilimindedir ve ağrı zamanla daha hissedilir hale gelebilmektedir. Özellikle de incinmenin olduğu bölge bilek yada ayak, incinme sonrası hemen tedavi edilmeden hareket ettirilmeye devam ediyorsa, iyileşme için uzun bir süre gerekebilir.

Neyse ki, daha önceden hazırlanmış bentonit kil balçığının incinen bölgeye sarılması ve uygulanması suretiyle, bu tür ağrı, şişlik ve oluşabilecek diğer problemlerin hepsi tamamen önlenebilir.Aşağıda incinen ayak bileği bölgesine uygulanan bentonit kili balçığı ve uygulama sonrası iyileşmeyi gösteren resimlere yer verilmiştir.

bilek incinmesi bilek burkulması
bacak kırıkları tedavileri
Meydana gelen bilek incinmesinden hemen 3 dakika sonrası
İncinmeden 2 saat sonra, birinci bentonit kil balçığının uygulanmasının ardından, ağrı ve acı tamamen geçmiş, bilek eski gücüne dönmüş bir halde
İncinmeden 5 saat sonra, İkinci bentonit kil balçığı uygulmasının ardından

 

bentonit kil balçığı

Uygulanan bentonit kil balçığı,
resimde görülen boşluk,
morarma ve şişliğin oluştuğu
bölgeyi gösteriyor.

İncinmeden hemen sonra, fazla miktarda bentonit kil balçığını, incinmenin meydana geldiği bilek bölgesine yaklaşık 5 cm kalınlıkta olacak şekilde sürün. Balçığı temiz bir bez yada streç film ile sarın. Bu şekilde kilin uygulama boyunca bölgede sabit kalmasını sağlamış olursunuz.

Sargının çok özel bir şekilde sarılmasına gerek yoktur. Bu uygulamada, aşağıda resimde de göreceğiniz gibi sargıyı basit bir bez ile yapabilirsiniz.

bacak doğal tedaviler

ayak bilek tedavisi

 

     

Birinci uygulama yeterli olmasına rağmen, tedavi sürecini tamamlamak için ikinci bir uygulama yapılabilir. Bu uygulamada, az miktarda kil balçığını sadece morarmanın olduğu bölgeye ve daha ince bir tabaka şeklinde (2.5 cm gibi) uygulayabilirsiniz.

 

 

Kaynak:http://www.eytonsearth.org/bruised-ankle-blood-vessel.html

Ağız Sağlığı Bentonit Tedavileri bentonit detoks güzellik maskesi Alerji ve Bahar Nezlesi Doğal Tedavi