bentonit
kalsiyum bentonit

bentonit kili zararlı toksinler bentonit detoks güzellik maskesi Kalsiyum Bentonit Kili Yüz Maskeleri

Vücudumuzdaki Toksinlerden Arınmak İçin Pratik Bir Rehber - Ingri Cassel.

2008 yılının Şuban ayında bentonit detoks toksinler bakteriler Amerika’da basilan Idaho Observer isimli yerel gazetede yayınlanan ve Aşılarak Özgürlük Örgütünün Müdürlüğünü yapan Ingri Cassel tarafından yazılan “Vücuttan toksinlerin atılmasında Pratik bir yol” makalesinde Kalsiyum Bentonit ile ilgili şunlara yer vermiştir.

.....

Günümüzde, inorganik kimyasal ve toksik metal formunda binlerce toksik bileşimlere maruz kalmaktayız. Bu maddeler malesef her yerdedir: Soluduğumuz havada, yediğimiz gıdalarda, içtiğimiz ve için yıkandığımız sularda ve bunların yanında ilaçlarda, aşılarda, temizlik ürünlerinde, boyalarda, çözücülerde, yapıştırıcılarda, herbisitlerde, böcek ilaçlarında ve gübrelerde

Sürekli olarak bunlara maruz kalmamız neticesinde, vücudumuz bu yüzlerce toksik metalleri ve kimyasalları artık depolamaya başlamıştır. Yapılan bilimsel çalışmalarda, bizim vücudumuzda depolanan zehirli metal ve kimyasal artıkların sayısının 400 ile 800 arasında olduğunu göstermektedir. Bunlar karaciğer, böbrek ve beyin gibi önemli organlarımızda, tiroid ve böbrek üstü gibi bezlerinde ve merkezi sinir sistemi boyunca birikmektedir.

.....

Toksinlerin vücudunuzun yükünü azaltmak amacıyla, Yeme ve içmede yaptığımız seçimler ile ve mümkün olan her yerde kimyasal maddelere maruzdan kaçınarak bilinçli bir şekilde en aza indirmeyi deneyebilirsiniz. Aynı zamanda dokulardan bu toksinlerin kaldırılmasına yardımcı olması amacıyla birkaç basit ve hiç te pahalı olmayan şeyler deneyebilirsiniz.

.....

BENTONİT KİLİ

Her türlü kimyasalların ve ağır metallerin Vücut dışına atılmasında en etkili ve masrafsız yollardan biri kil banyosu ile olur. Kil: Yeraltı Şifası (IO, Back to Basics, Şubat, 2005), makalesinde de ifade ettiğimiz gibi kil ve özellikle bentonit kilinin birçok yönü vardır:

Çeşitli ticari amaçlar için kullanilan bentonit türleri mevcuttur. 20 kiloluk paketlerde yaklaşık 6 dolara bir yem mağazasında sanayi tipi bentonit satın alabilirsiniz. Bu tip bentonitin genellikle sodyum montmorillonit olduğunu. Kağıt, kedi kumu vb yapma, kuyu mühürleme, havuzlar için kullanılan düşük kaliteli bir bentonit türü olduğunu belirtelim. Sodyum bentonit su ile ıslatıldığında kuru boyutunun 18 katı kadar şişebilir. Ben acil durumlar için çantamda tutuyorum.

Acil derken ne demek istedim. Bu malzeme barajlar için sızdırmazlığı arttırmada kullanılıyor. Örneğin, bacağınızı bir testere ile kestiğinizde, bu malzemi kullanarak kanamanızı durdurabilirsiniz.

Detokslama amaçlı kullanımda en iyi kil türü Kalsiyum Montmorillonittir. Bazıları tarafından tüm yaşayan organizmalarda enzim üretimini arttıran minerallerden oluştuğu için Yaşayan Kil olarak da bilinir. Şişmesi çok az yada hiç olmayabilir. Ve mineralleri emmede ve radyasyonu tutmada son derece iyi bir kaynaktır. Bazı hayvan hastalıklarına iyi geldiğinden, az besleyerek daha çok kilo almasını ve üretimi arttırdığı sağlamasından ötürü, bazı kurnaz çiftçiler hayvanlarını kalsiyum bentonitle besler.

.....

http://www.proliberty.com/observer/20080201.htm sitesinden tercüme edilmiştir.

bentonit kili zararlı toksinler bentonit detoks güzellik maskesi Kalsiyum Bentonit Kili Yüz Maskeleri